Darujte adrenalin

Adrenalinové zážitky ve vzduchu

Tyto zážitky nabízí snad každá zážitková agentura. Jedná se o dárky, které vždy tak nějak souvisí s leteckými prostředky (vyhlídkové lety nad Prahou, akrobatické lety, lety vrtulníkem, větroněm, horkovzdušným balónem apod.) a nebo s leteckými trenažéry, které využívají profesionální dopravní i bojoví piloti ke zlepšení svých leteckých schopností. Lze sem zahrnout také různé seskoky padákem, tandemové seskoky a paragliding.

Let letadlem jako dárek

Pokud chcete darovat svým blízkým letecký zážitek, navštivte webové stránky libovolné zážitkové agentury. Než si daný zážitek zakoupíte, zamyslete se nad tím, komu vybraný adrenalinový dárek chcete věnovat. Ženy více ocení romantické vyhlídkové lety. Mezi oblíbené zážitkové dárky ve vzduchu patří vyhlídkové lety nad Prahou. Mnohé agentury na zážitky pořádají vyhlídkové lety kolem hradů (jakou jsou Karlštej, Křivoklát, Konopiště, Žebrák a nebo hrad Točník). Můžete si ze vzduchu prohlédnout také zámek Orlík a nedalekou stejnojmennou vodní nádrž, brdské hřebeny, město Příbram s bazilikou Svatá hora a přehradní nádrže na řece Vltava.

Adrenalinové zážitky a vyhlídkové lety a tandemové seskoky

Muži si zase raději zalétají v opravdovém vrtulníku. Vyzkouší si letecký trenažér pro nácvik pilotáže Boeingu 737. Vrcholný adrenalinový zážitek pro muže je pak let akrobatickým letadlem. Ten muži milují ze všeho nejvíce. Každá agentura na zážitky má v nabídce také tandemové seskoky. Jedná se o skutečně nepopsatelný zážitek, který nelze srovnat s ničím jiným, co jste kdy zažili. Už jenom ten pocit, kdy se musíte odhodlat ke skoku do prázdna pod sebou, stojí za to. Ze začátku budete mít asi určitě strach. Jakmile se svým instruktorem vrhnete vstříc oblakům pod vámi, budete křičet. Poletíte více než 4 minuty volným pádem. Jakmile se vám otevře padák, budete si tyto jedinečné okamžiky v oblacích náramně užívat. Až přistanete bezpečně na zemi, budete si to vše chtít jít vyzkoušet znova (jako každý člověk, který tandemový seskok absolvoval). Tandemové seskoky se hodí pro každého – nezřídka je dokonce děti dávají svým babičkám nebo dědečkům. Nevěříte? Podívejte se na video jedné babičky, která se nebála si tandemový seskok vyzkoušet i v pokročilejším věku: http://www.youtube.com/watch?v=QwwpT9TjvGM