Dopřejte si příjemné kompromisy

Pro kvalitní vztah a jeho fungování je čas o času dobré udělat nějaký zásadnější kompromis. Pokud třeba neradi cestujete, a je jedno, jestli jen po Čechách a nebo i do zahraničí, tak se zkuste jednou přemoct, vyjít tomu druhému vstříc a naplánovat společnou dovolenou tak, aby pro vás oba nebyla noční můrou. Ono koneckonců užívat si volna s přítelem brblajícím za zády taky není nejlepší.

Pokud se tedy dohodnete na společné dovolené někde jinde než za humny na chatě. (Kde to máte oba rádi, ale i oblíbená místa se někdy přejí.) Zkuste se předem dohodnout na aktivitách, které spolu budete podnikat a které vám pobyt neznepříjemní. Pokud máte rádi naplánovaný program, využijte pobyty s nejrůznějšími wellness aktivitami, možností vstupu do sauny a podobně. Pokud máte raději svůj klid a volnost, využijte třeba zimních pobytů, kdy je v ceně polopenze a třeba skipas. Určíte si tak sami, co přes den podniknete a nic vás nebude omezovat.

Vyrazte do pivních lázní a nebo na hory

Příjemným kompromisem může být pro pár, který se jinak shodne na dovolené jen výjimečně,  třeba pobyt v pivovaru doprovázený návštěvou pivních lázní. Pivo by mělo přilákat pozornost mužů a koupel v pivní lázni by se zase mohla líbit ženám. Nikde ale není dáno, že to nemůže být naopak. Pivovary pak také většinou nabízí možnost prohlídky s výkladem jak se vaří zrovna to jejich pivo. Navíc je většinou v místě i restaurace, takže jídlo je zajištěné.

A pokud se rozhodnete spolu jet třeba právě na výše jmenované hory, přičemž víte, že jeden z vás zimním sportům zrovna moc neholduje, zkuste se domluvit na kompromisu. Do ničeho se nenuťte, oba. Vyrazit můžete klidně na procházku, nebo můžete zkusit běžky. Ale jen pokud se vám oběma bude chtít. Další den si zase naopak můžete udělat každý pro sebe, jeden ho může strávit na sjezdovce a druhý s knihou a čajem na balkóně s výhledem na hory. Pokud dokážete dostát kompromisu a předem domluveným pravidlům, nebude to ani pro jednoho špatná dovolená.