Dárek pro těhotnou kamarádku

Hledáte vhodný dárek pro svoji těhotnou známou nebo kamarádku a chtěli byste jí dát něco neobvyklého, co jí udělá radost, ale nijak ji to nevyvede z míry?

Darujte jí užitečný zážitkový dárek hodinu pilates pro těhotné. Tato forma pohybu bude pro její tělo i dítě velmi prospěšná. Obdarovaná při něm procvičí správné dýchání a naučí se nové způsoby, jak se uvolnit.Cviky jsou sestaveny tak, aby došlo k posílení všech svalových skupin a získání ohebnosti. Metoda pilates byla vynalezena a postupně pilována na začátku dvacátého století v Německu, Velké Británii a USA. Cílem pilates je získat kontrolu nad svým tělem, posílit jej a zlepšit celkovou koncentraci. Tato forma cvičení je vhodná nejen pro těhotné, ale i staré lidi, obézní jedince i sportovce s dobrou fyzičkou.

 

Jak na to?

Cvičení lze provádět buď klasicky ve fitness studiích, která tuto variantu nabízí a nebo ve speciálních tělocvičnách, kde jsou pro tuto metodu cvičení uzpůsobeny stroje, se kterými lze cviky provést precizněji a přesněji. Stejně tak je u nás ale oblíbená klasičtější forma pilates, kdy cvičíte bez přístrojů s instruktorem na podložce. Takže pokud se s kamarádkou vypravíte na svoji první hodinu, určitě vám bude stačit jen ručník, podložka a pití. Cvičení by se mělo pravidelně opakovat dvakrát až třikrát týdně. Už po měsíci pravidelného pohybu zaznamená cvičenec změny, člověku se lépe dýchá, ráno se lépe vstává a celkově je cítit nově nabytá energie.

Jako další z programů na volné odpoledne pak můžete zvolit třeba netradiční pivní lázně a nebo nějaký výtvarný kurz.