Jak bojovat s celulitidou?

Celulitida je kosmetický problém, který trápí nejednu z nás. Kůži s nepěknými hrbolky nechceme vytavovat hlavně v létě v plavkách. Dá se s ní něco dělat? A jak ji zmírnit? Pokud Chcete znát odpověď na tyto otázky, čtěte dál!

Celulitida se dalším jménem nazývá „pomerančová kůže“. Proč vzniklo tohle označení je jasné, kůže v okolí zadečku a stehen prostě najednou začne připomínat kůru citrusu. Lékařská definice tohoto pojmu je pak zvětšení objemu podkožních tukových buněk, které jsou tlakem vytlačovány na povrch kůže a vzniká tak ona nepěkná struktura.

Ať chceme nebo ne, celulitida je dědičná a proto se můžeme podívat na naše maminky, abychom zjistily, jak asi budeme ve stáří vypadat. Není to ale jediný faktor, ohroženy jste také, pokud máte sedavé zaměstnání a nebo nedodržujete pitný režim a zdravé stravování. Doporučuje se také docházet na masáže. Jasno v jejich rozdělení vám udělá tento článek o masážích. Celulitida je v podstatě civilizační choroba, kterou můžete z části ovlivnit. Ale ani potom nemáte vyhráno.

Co dělat, aby se vás celulitida netýkala?

Pijte! V lepším případě se snažte vypít alespoň dva litry tekutin denně. Pozor ale na slazené čaje a limonády, těmi celulitidu pouze přiživíte. Pokud potřebujete, aby váš nápoj měl nějakou chuť, nakrájejte si do sklenice kolečka citronu, pomeranče a nebo salátové okurky. Dále bude potřeba zapojit pohyb, ideálně chůzi, která je nám nejpřirozenější. Pokud můžete, zkuste chodit do zaměstnání pěšky a nebo jezdit na kole. Podpořit krevní oběh v inkriminovaných místech můžete také peelingy, suchými i mokrými. Peeling podpoří krevní oběh a látkovou výměnu. Stejně tak se doporučuje chodit do sauny a nebo se otužovat.

A hlavně se celulitidou moc netrapte, na světě jsou přece mnohem důležitější věci, než je pevná pokožka. Pokud svůj život ale změníte v aktivnější a špatné stravování vyměníte za zdravější a hlavně pravidelnější, poděkuje vám později hlavně vaše srdce. Nezapomínejte ale také na odpočinek. Informujte se třeba o koupelích v pivních lázních, které blahodárně působí na tělo i duši.