Kurz bezpečné jízdy

Mnoho řidičů na českých silnicích podceňuje nebezpečí, která je mohou během jejich cest potkat. Nejčastějším nebezpečím je v této souvislosti přecenění vlastních schopností nebo naopak podcenění nebezpečnosti klimatických podmínek. Mnohdy tak dochází k zbytečným škodám i ztrátám na životech.
Zvyšování bezpečnosti na silnicích se věnují kurzy bezpečné jízdy, které řidičům umožňují seznámit se na výcvikové ploše s potenciálně život ohrožujícími situacemi. Pod dohledem zkušených instruktorů si budete moci vyzkoušet reakce svoje i vašeho vozu na různé typy klimatických podmínek. Setkáte se prudkým deštěm, náledím nebo mokrým sněhem a procvičíte si v nich své řidičské schopnosti.

Bez teorie to nejde

Účastníky kurzu bezpečné jízdy je samozřejmě nejvíce oblíbená část praktická. Část teoretická, kterou kurz začíná, je ovšem neméně důležitá. V ní se naučíte vše potřebné o vašem voze a jeho chování, co vám může v budoucnu zachránit život. Projdete si rozbor jízdy a modelové chování řidičů v různých situacích, rozšíříte si znalosti o fyzikálních vlastnostech vašeho vozidla a stejně tak oprášíte základy z autoškoly, jako je důkladná kontrola vozu před cestou nebo správné držení volantu.
Jakmile budete náležitě proškoleni, vyrazíte spolu s instruktory na polygon, kde budete moci všechnu teorii náležitě vyzkoušet v praxi, abyste si ji skutečně zažili a byli ji schopni sami využít na silnici. Čeká vás jízda na několika druzích povrchů, kde uvidíte, jak na každý z nich reaguje vaše auto jinak. Stejně tak si užijete pořádné vzrušení při náhlém brzdění ve vysoké rychlosti, jízdě ve smyku nebo slalomu mezi překážkami.

Zúčastněte se i vy

Kurz bezpečné jízdy se odehrává na několika místech České republiky. Můžete si tak bez problému vybrat to vám nejbližší, zarezervovat si termín, který se vám hodí a spolu se svým vozem vyrazit vstříc novým zážitkům. Nejenže si užijete skvělou zábavu, ale zároveň si odnesete mnoho cenných poznatků, jejichž získávání v běžném provozu někdy opravdu hodně bolí.