Kurz sushi

Sushi, někteří ho milují a ti, co ho nemají rádi, ho ještě nikdy nejedli správně připravené. Naučte se tento tradiční japonský pokrm připravovat v klidu a v pohodě domova. Při návštěvě specialistky na toto jídlo se naučíte to nejlepší tradiční sushi. Pokud se považujete za pravého gurmána, určitě byste měli suši alespoň jednou v životě ochutnat.

Suši maki, suši temaki…

 Jak už bylo řečeno, sushi je původem z Japonska. Pokrm se vyrábí ze speciální rýže, která je zároveň jeho hlavní přísadou. Pokud pak budete balit rýži do speciálně upravené řasy, budete dělat suši maki nebo suši temaki. Rýže se nanáší na řasu, na rýži se pak ještě nanese slabá vrstva pasty z křenu wasabi. Poslední přidanou ingrediencí pak může být losos, kaviár a nebo avokádo. Celá řasa se pak sroluje a nakrájí velmi ostrým nožem na přibližně tři centimetry silná kolečka.

Suši je docela dost rozdílných druhů a proto je dobré, znát do začátku alespoň ty základní. Pokud tomuto pokrmu propadnete, jistě najdete dost informací v kuchařkách specializujících se na japonskou kuchyni. Zde se také dozvíte o japonských zvyklostech při stolování a objevíte spoustu dalších jídel, která budou stát za vyzkoušení.

 Sushi se také výborně hodí jako jeden z chodů na společné večeře s přáteli. S naším kurzem bude vaše sushi nezapomenutelné a vaši známí o něm budou v jednom kuse básnit. Objednejte si kurz sushi u vás doma a objevte kouzlo japonské kuchyně.

 Pokud budete mít zájem, podívejte se na internetové stránky Esennce.cz, agentury na zážitky a vyberte si jiný gurmánský zážitek!