Let balonem

Kolikrát jste se již zadívali na nebe a říkali jste si, jaké by to asi bylo proletět se mezi oblaky. Létání je dnes již pro člověka vcelku běžná věc, máloco vám ale poskytne takové krásné okamžiky jako prolétávat oblaka v koši horkovzdušného balonu. Zážitková agentura ESENNCE umožňuje svým zákazníkům si tento pocit na vlastní kůži vyzkoušet. Stačí si vybrat jednu z mnoha lokalit, která vás nejvíce osloví a pak se spolu s pilotem vznést na nebe.

 

Jak to probíhá

Celá událost trvá zhruba 3–4 hodiny. Samotný let balonem přitom zabere zhruba hodinu, zbytek je příprava na let, u které mohou pasažéři pilotům pomáhat a přidat tak ruku k dílu. Za tu dobu uletíte zhruba 10–15 km a budete moci z výšky obdivovat jak krajinu na obzoru, tak historické památky měst.

Jedním z míst, nad kterými můžete zvážit přelet, je například Olomouc, obklopená rameny řeky Moravy, se svojí městskou památkovou rezervací. V historickém jádru města, jehož formování bylo započato počátkem 11. století a dokončeno v polovině 19. století, je situováno několik velkých náměstí, z nichž na Horním náměstí je umístěna radnice s orlojem z 15. století, Herkulova, Ariónova a Caesarova kašna, a především památka UNESCO sloup Nejsvětější Trojice, postavený v roce 1740.

Pokud je pro vás Olomouc příliš daleko, můžete se pokochat pohledem třeba na takový severočeský Liberec. Na městě je znát jeho textilní historie například v podobě Domu obuvi Baťa. Mezi jeho další unikátnosti patří například krásná radnice z konce 19. století, Valdštejnské domky ve Větrné uličce nebo Liebiegův zámeček. Určitě nezapomeňte vylétnout i k Ještědu, který je nedaleko.

Kombinaci historie a moderní architektury může nabídnout Hradec Králové, přezdívaný někdy Salon republiky. Z historických památek zde najdete známou Bílou věž, Biskupský palác, Hospital Kuks, Jiráskovi sady nebo Katedrálu Svatého ducha.

To je jen malý výčet míst, které lze s balonem navštívit. Vyberte si to pro vás nejzajímavější a užijte si jeden z nejromantičtějších zážitků vašeho života. Rádi byste absolvovali letecký zážitek, ale let balonem je pro vás málo adrenalinový? Vyberte si vzrušující lety letadlem!