Darujte zámeckou romantiku na Hluboké!

Čeká vás výročí vztahu a nebo svatby? Užijte si romantiku v jižních Čechách! Oslavte své výročí trochu jinak než jen večeří. Vypněte a na chvilku se spolu s partnerem odpoutejte od stresu a shonu všedních dní. Zážitky a zážitkové dárky nemusí být nutně jen adrenalinové, ale i takové, při kterých si odpočinete a užijete si společný čas se svými blízkými.

Zámecký hotel, ve kterém zážitkový pobyt probíhá, se nachází přímo u zámku Hluboká nad Vltavou. V ceně zážitku je jedna noc v romantickém zámeckém pokoji. Po příjezdu najdete na pokoji láhev sektu s jahodami, ovocnou mísu a kytici vázaných růží. K večeři na vás pak bude čekat pětichodové menu a snídaně vám bude přinesena ráno až na pokoj.

Kam jít v Hluboké nad Vltavou za kulturou?

Při romantickém pobytu určitě navštivte samotný zámek Hluboká nad Vltavou. Zámek byl oficiálně prohlášen za národní kulturní památku, stavba byla postaven v polovině 13. století a původně měl zámek sloužit jako strážný hrad. Cena prohlídky interiérů zámku se pohybuje do sto padesáti korun za plné vstupné pro dospělou osobu. Prohlídka zámecké věže stojí čtyřicet korun a prohlídka zámeckého parku je zdarma. Prohlédnout si tak můžete celkem čtyři vnitřní okruhy zámku, zámeckou věž a nádhernou zámeckou zahradu, která je častým místem svateb.

Za pozornost kromě zámku stojí v Hluboké ještě kostel sv. Jana Nepomuckého, který byl postaven mezi lety 1846-1847. Dále je zajímavá Alšova jihočeská galerie, která ve svých sbírkách shromažďuje gotické umění z jižních Čech a Šumavy. Také je zajímavé městské Divadlo Hluboká nad Vltavou. Každý rok také můžete navštívit kulturní akci Divadelní léto Hluboká nad Vltavou, která se koná na nádvoří zámku a rok od roku je čím dál tím více navštěvovanou kulturní událostí léta.

Pokud jsou pro vás jižní Čechy příliš daleko, vyberte jiný zážitkový pobyt z bohaté nabídky na internetových stránkách Esennce.cz, internetové agentury na zážitky.