Zážitkové dopoledne či odpoledne s poníky

Darujte svým dětem neopakovatelný zážitek! Pod dohledem instruktora jízdy na koni si vyzkouší osedlat poníka a naučí se základy jízdy. Navíc se ale dozví i teoretické informace o koních.

Pod vedením zkušeného instruktora se vaše dítě dozví nejen o správné jízdě na koni, ale i spoustu dalších zajímavých věcí, které s koňmi souvisí. Tento zážitek je určen pro děti do 12 let a45 kilogramů. Je nutné, aby dítě s sebou mělo zákonného zástupce staršího 18 let. Trenéři či cvičitelé, kteří budou mít vaše dítě pod dohledem jsou licencovaní a jsou to opravdoví profesionálové jak ve vztahu k dětem, tak k ovládání zvířat. S sebou si můžete přinést mrkev, nebo kus tvrdého chleba a využít ho při seznamování s koněm.

Praktická a teoretická část

V první části zážitkového dárku si vaše dítě projde stáj s výkladem a bude informováno o tom, jak se chovat u koní. Pak se seznámí s poníkem, na kterém bude jezdit, naučí se ho očistit, nauzdit a osedlat. Případně mu to bude jen ukázáno. Dále následuje samotný výcvik, kde se dítě dozví základní pravidla toho, jak se při jízdě chovat. Naučí se koně ovládat a zkus si krok a klus pod dohledem instruktora na lonži. Na závěr zážitku následuje procházka kolem zámeckého areálu, kdy koně vede ošetřovatel.

Jezdecká společnost Ctěnice, v jejíž režii se zážitek odehrává, má čtrnáctiletou jezdeckou tradici v České republice. Společnost poskytuje jedincům i větším společnostem možnost výuky jízdy na koni. Dohlížet na vaši jízdu budou zkušení trenéři a cvičitelé. Pokud máte na starosti uspořádat firemní akci nebo workshop, jezdecká společnost poskytuje i tuto možnost. Po dohodě vám budou k dispozici prostory, které pojmou až padesát osob. Příjemné prostředí je obohaceno i přilehlou zámeckou zahradou, která vám bude volně přístupná. Po dohodě je možné firemní program obohatit třeba o ukázky různých způsobů jízd.

Zájem o ekologii a životní prostředí

Zajímavé a hlavně prospěšné je to, že se jezdecká společnost nezajímá jen o aktivity týkající se koní a jízd, ale i o ekologii a životní prostředí. Pomáhá například sponzorstvím výsadby lip. Můžete tedy přijít i vy a nechat si za poplatek zasadit v aleji lípu nesoucí vaše jméno. Sponzorem a vlastníkem stromu se může stát každý, není nijak nutné, abyste byli členy jezdecké společnosti.

Zážitkové dárky pro děti jsou stejně oblíbené, jako pro dospělé! Darujte svým dětem něco originálního, na co jen tak nezapomenou!