Dobrodružný snowkiting

Rádi jezdíte na hory, ale lyže či snowboard už vás trochu nudí? Zkuste snowkiting! Tento Pokud máte rádi rychlost a adrenalin, určitě si tento sportovní zážitek zamilujete!

Je lepší začít se snowkitingem  pod dohledem instruktora nebo jako samouk? Větší jistota je, začít s tímto sportem pod dohledem někoho zkušenějšího. Protože jde o kombinaci vzdušného a pozemního sportu, je vhodné aby vás vedl a instruoval někdo zkušený. To vše musí být samozřejmě doplněno kvalitním a bezpečným vybavením. A jestli máte třeba zkušenost se snowboardingem nebo windsurfingem, máte napůl vyhráno a částečně se můžete připravit na to, co vás čeká při snowkitingu.

 

Snowkiting jako zážitek

Zážitek snowkitting obsahuje dvoudenní péči profesionálního instruktora a zapůjčení sportovního vybavení. Instruktor vás během kurzu seznámí nejprve se snowkitingovou výbavou, bezpečnostními zásadami a bezpečnostními systémy. V praktické části kurzu se naučíte pracovat s tréninkovými draky. Naučíte se kit sestrojit a zkusíte si jízdu. Nezoufejte, pokud vám to třeba ze začátku nepůjde, žádný učený přece z nebe nespadl. Zážitek je možné absolvovat v lokalitách Kušné hory, Krkonoše a Oderské Vrchy. Pokud vám nevyjde počasí a vítr zklame, můžete kurz absolvovat v jiném termínu.

 

Varianty snowkitingu

Snowkiting má několik variant. Jedna z nich je freeriding, klasická jízda s pomocí kitu ve vámi zvolené krajině nebo na oblíbeném místě. Prostě tam, kde se klasicky nejezdí a nikdo vám tam nepřekáží. Další verzí je freestyle, tedy kombinace volné jízdy a triků, skoků a náročných skoků. Vyžaduje hodně energie a tréninku. Pod freestyle patří wakestyle, což je ještě náročnější forma ježdění. Vrchol snowkitingu je kite-flying, jde o polety ve výšce třiceti metrů nad zemí. Jde ale o velmi nebezpečnou formu tohoto sportu a proto doporučujeme raději nezkoušet!

Vyberte si nějaký další z nabízených zážitků na stránkách Esennce.cz!